Tanie-Loty.pl

Zakupy w strefie bezcłowej w Aelia Duty Free. Jak to działa?

Zakupy w strefie bezcłowej w Aelia Duty Free. Jak to działa?

Każdy słyszał o zakupach w strefie bezcłowej na lotniskach. Niegdyś sklepy bezcłowe uznawane były za miejsca, dokąd powinien udać się każdy podróżny, głównie ze względu na bardzo atrakcyjne ceny trudno dostępnych lub bardzo drogich artykułów.

Dziś strefy bezcłowe na lotniskach międzynarodowych wyglądem przypominają galerie handlowe. Znajdziemy w nich sklepy oferujące szeroki wybór produktów, w tym specjalne linie dostępne jedynie na lotniskach (tzw. edycje travel), często w promocyjnych cenach.

Gdzie znajdziemy sklepy bezcłowe?

Sklepy bezcłowe (np. Aelia Duty Free, The Fashion Gallery, The Fashion Place) znajdują się na każdym lotnisku, które obsługuje ruch międzynarodowy, w strefie położonej już za bramkami kontroli bezpieczeństwa i odprawy paszportowej.

Co można kupić w sklepach bezcłowych?

Sklepy bezcłowe mogą oferować pełny asortyment – od produktów spożywczych, poprzez odzież, akcesoria modowe, po upominki i artykuły luksusowe.

Przykładowo, sieć sklepów Aelia Duty Free ma w ofercie następujące produkty: perfumy i kosmetyki (w tym serie kosmetyków naturalnych oraz marki premium), słodycze oraz fine food, alkohole świata i lokalnych producentów, tytoń i wyroby tytoniowe, akcesoria luksusowe (zegarki, biżuteria, okulary), akcesoria podróżnicze i zabawki. Sieci The Fashion Gallery i The Fashion Place posiadają w swojej ofercie ekskluzywną odzież.

Zniżka dla klientów eSky

Każdy podróżny, który dokonał zakupu biletu w eSky w dniach 24.06-15.09.2019 otrzymuje zniżkę na zakupy w sklepach bezcłowych Aelia Duty Free na lotniskach w Polsce (porty lotnicze w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Szymanach). Po dokonaniu rezerwacji biletu każdy pasażer otrzyma email z informacją o przysługującej zniżce.

Zniżkę można zrealizować w sklepie w miejscu wylotu (istnieje też opcja dokonania rezerwacji online produktów i odbioru w sklepie ze zniżką - dotyczy wylotów z Warszawy i Gdańska). Aby z niej skorzystać należy przy kasie pokazać mail z otrzymanym kodem promocyjnym.

Jak zrealizować kod promocyjny?

 1. Rezerwujesz bilet lotniczy w eSky.
 2. Otrzymujesz mail z informacjami o zniżce (zależy od miejsc wylotu) i z kodem promocyjnym na zakupy w sklepach Aelia Duty Free.
 3. Po wybraniu produktów objętych promocją w sklepie stacjonarnym na lotnisku wylotu pokazujesz przy kasie mail z kodem promocyjnym. Możesz też zamówić produkty online w sklepie internetowym Aelia Duty Free, a następnie odebrać je ze zniżką w sklepie lotniskowym (dotyczy sklepów na Lotnisku Chopina w Warszawie i na lotnisku w Gdańsku).
 4. Obsługa weryfikuje kod i przyznaje zniżkę!

Sprawdź aktualne promocje dla klientów eSky w sklepach bezcłowych Aelia Duty Free!

 • Przy zakupie dowolnego produktu z kategorii perfumy i kosmetyki rabat 20% (obowiązuje wyłącznie na Lotnisku Chopina w Warszawie).
 • Na pozostałych lotniskach w Polsce dostępna również selekcja perfum z rabatem 30%!

Uwaga! Rabat naliczany jest po okazaniu kodu promocyjnego i nie łączy się z innymi ofertami promocyjnymi obowiązującymi w sklepie!


To może Cię zainteresować

 • Gdańsk
  Wylot z Warszawy
  od 219 PLN
  Dublin
  Wylot z Warszawy
  od 292 PLN

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec Tanie-Loty.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!